Pracownia

Pracownia

Pracownia pisania ikon IKONY PISANE istnieje od 2011 roku. Mieści się w niedużej miejscowości na Podlasiu, wśród najcenniejszego skarbu i daru Bożego, jakim jest matka natura. Harmonia z przyrodą, spokój i świat otaczający, doskonale komponuje  się w dzieło Boże – tworzenie ikony.

W 2003 roku ukończyłam jedyną w Polsce szkołę pisania ikon –  Policealne Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim. Zwieńczeniem nauki było otrzymanie dyplomu technik-plastyk o specjalności – ikonograf oraz błogosławieństwo Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła  Prawosławnego na samodzielne wykonywanie prac. Następnie przez osiem lat pracowałam w pracowni wyżej wymienionej szkoły na stanowisku ikonografa nabywając większego doświadczenia. Realizowałam zamówienia osób prywatnych. Brałam udział w wykonywaniu ikonostasów do Cerkwi w Nowej Łuce, Siemiatyczach, Buczynie i Łosince.

W roku  2005 ukończyłam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na wydziale malarstwa. Zwieńczeniem studiów była praca magisterska pt. ” Sakralny charakter ikony na podstawie wybranych wizerunków Matki Bożej.”

Ikony wykonane w pracowni IKONY PISANE znajdują się u wielu osób prywatnych. Zdobią Świątynie w Polsce i zagranicą. Pracownia podejmuje nowe wyzwania uczestnicząc we wspólnych projektach z innymi ikonografami. Różnorodność zastosowania metod pracy, pozwala poszerzać i doskonalić swój warsztat ikono pisarstwa.

Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie. Wkładam w nie całe serce troszcząc się o każdy detal. Największą satysfakcją jest zadowolenie osób zamawiających.

Serdecznie zapraszam !

error: Kopiowanie zabronione!!